szombierki-bytom

Przedstawiamy drugą odsłonę filmowej serii prezentującej unikalne lokacje filmowe znajdujące się na terenie woj. Ślaskiego. Materiały powstały podczas warsztatów filmowych z nauki programu DaVinci Resolve oraz podczas praktycznych zajęć z realizacji ujęć dronem.

Partnerem warsztatów jest Silesia Film Commision posiadająca w swoich zasobach m.in. rozbudowaną bazę lokacji filmowych, z której korzystamy żeby wyszukać najbardziej malownicze i interesujące obiekty, które następnie filmujemy za pomocą dronów. W artykułach z tej serii znajdziecie sample ujęć z dronów, krótkie formy montażowe prezentujące najważniejsze lokacje/obiekty oraz darmowe LUTy do pobrania.

Elektrociepłownia Szombierki mieści się w Bytomiu w dzielnicy Szombierki. Zakład otwarto 29 listopada 1920. W 1925 roku na wieży elektrowni zamontowano czterostronny zegar marki Siemens und Halske, sprzężony z 54 zegarami w zakładzie. Średnica jego tarcz wynosi blisko 5 metrów. Każda ze wskazówek waży ok. 100 kilogramów. Jest to jeden z największych zegarów w Polsce.

Obiekt znajduje się na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. W 2016 roku Elektrociepłownię Szombierki przejął prywatny inwestor, którego planu na temat przyszłości obiektu nie są sprecyzowane.

↑ Szombierki z drona . Materiał z DJI Phantom 3 nagrany w D-Log poddany kolorkorekcji.
↑ Na lewo surowy materiał z DJI Phantom 3 po prawej materiał poddany kolorkorekcji
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × 3 =