Nikiszowiec z lotu ptaka

Przedstawiamy kolejną odsłonę filmowej serii mającej na celu prezentację unikalnych lokacji filmowych znajdujących się na terenie woj. Ślaskiego. Materiały powstały podczas warsztatów filmowych z nauki programu DaVinci Resolve oraz podczas praktycznych zajęć z realizacji ujęć dronem.

Partnerem warsztatów jest Silesia Film Commision posiadająca w swoich zasobach m.in. rozbudowaną bazę lokacji filmowych, z której korzystamy żeby wyszukać najbardziej malownicze i interesujące obiekty, które następnie filmujemy za pomocą dronów. W artykułach z tej serii znajdziecie sample ujęć z dronów, krótkie formy montażowe prezentujące najważniejsze lokacje/obiekty oraz darmowe LUTy do pobrania.

Usytuowany w Katowicach Nikiszowiec to punkt obowiązkowy wycieczki szlakiem zabytków techniki. Osiedle powstawało w latach 1908-1919 według projektu Georga i Emila Zillmannów.

Spojrzenie na Nikiszowiec z lotu ptaka uwidacznia interesującą pierścieniową zabudowę. Osiedle tworzy dziewięć trzykondygnacyjnych bloków z wewnętrznymi dziedzińcami, na których stały kiedyś chlewki i wspólne piece do wypieku chleba.  Charakterystycznym dla osiedla elementem rozpoznawczym jest zabudowa z czerwonej cegły oraz białe okna z pomalowanymi na czerwono parapetami. Elewacje budynków zdobią również finezyjne wykusze, obramowania okien oraz wykończenia bram, które prowadzą do wewnętrznych podwórzy. Centrum osiedla stanowi rynek z efektownym neobarokowym kościołem pod wezwaniem Św. Anny.

Prezentowane tutaj ujęcia drona pozwalają przyjrzeć się malowniczej zabudowie Nikiszowca, będącego niewątpliwe jedną z najbardziej charakterystycznych lokacji filmowych na terenie Katowic i Górnego Śląską.

↑ Wideo – Zabudowa Nikiszowca
↑ Na lewo surowy materiał z DJI Phantom 4 PRO po prawej materiał poddany kolorkorekcji
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 + one =